Panākumu elementi

11219628_607659669384946_7435762757784302861_n

Aristotelis ir teicis – „Vietā, kur krustojas tavi talanti un pasaules vajadzības, atrodas tava profesija!” Šajā shēmā ir iekļauts būtiskākais, lai dzīvē gūtu finansiālos panākumus.

Ja runājam par talantiem, tad ikvienam no mums ir sava īpaša un neatkārojama pievienotā vērtība – iedzimtas spējas paveikt kādus noteiktus darbus labāk, ātrāk vai efektīvāk par citiem. Dīvainā kārtā tikai retais savas dzīves laikā pilnībā izmanto šīs dabas dotās priekšrocības, tāpēc, jo agrāk tu sev uzdosi jautājumu – kas ir tavi talanti, jo ātrāk tev izdosies panākt izcilu sniegumu kādā noteiktā jomā. Pasaulei nav vajadzīgas viduvējības – vēl viens jurists, ekonomists vai filologs. Darba tirgū ir nepieciešami talantīgi darītāji.

Diemžēl panākumu modelī ar talantiem vien ir par maz, – vajadzīgas arī citas sastāvdaļas. Apskati zemāk esošo attēlu, – lai dzīvotu nodrošinātu un pārtikušu dzīvi, ir jādara:

Tas, ko mīli
Tas, kas izdodas
Tas, par ko maksā
Tas, kas cilvēkiem ir nepieciešams

Visiem četriem elementiem jāatrodas saskaņā. Pieņemsim, ka esi mākslinieks un tava sirdslieta ir māla svilpīšu veidošana. Tev tās lieliski izdodas – rezultāts patīk gan pašam, gan apkārtnes bērniem. Vēl tikai atliek uzdot sev divus jautājumus – „Vai cilvēkiem ir nepieciešamas svilpītes?” un „Cik daudz par tām potenciālie pircēji ir gatavi maksāt?” Domāju, ka Kalnciema tirgus mēroga svilpīšu biznesam nav perspektīvas, – tev būs jāsāk domāt globāli un stratēģiski – jāpaplašina sortiments un jāattīsta eksports jeb citiem vārdiem – jāiemācās pārdot sevi un savus produktus.

Kā redzi, tad ar vienu vai diviem elementiem nepietiek, ir jābūt visiem. Daudzi nodzīvo savu dzīvi, vispār atrazdamies ārpus šīs shēmas. Šī iemesla dēļ ik uz soļa nākas redzēt situācijas, kur kāds, acīmredzami neatrodas savā vietā, ir spiests darīt cita cilvēka darbu un dzīvot cita cilvēka dzīvi.

Starp citu, šis nav tikai ideāls un teorētisks modelis, šī shēma ir jebkuras profesijas panākumu pamatā, un viens no mūsu pirmās nodarbības tematiem.

Uz tikšanos!

http://panakumi.instapage.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s