12 naudas piesaistes likumi

Nauda nav nedz ļauna, nedz laba. Tā ir neitrāla, dzīva enerģija, kurai nozīmi katrs no mums piešķir pats, balstoties uz savām vērtībām un pasaules redzējumu. Nauda neizmaina cilvēkus, tā tikai spilgtāk parāda, kas mēs jau patiesībā esam. Pieņem to.

Nauda pati atrod savus patiesos īpašniekus. Nauda izvēlas cilvēkus, kuriem ir mērķi, atšķirīga domāšana un rīcība. Tāpēc, ja vēlies nopelnīt iztiku, atrodi darbu, ja vēlies kļūt bagāts – nāksies domāt un strādāt ar saviem mērķiem.

Ja tev nepietiek naudas, uzsāc savu biznesu. Ja pavisam nav naudas, uzsāc savu biznesu nekavējoties. Lielu naudu tu vari nopelnīt tikai strādājot sev – darot darbu, kuru mīli, darbu, kas sniedz labumu apkārtējiem un nes peļņu.

Izveido pēc iespējas vairāk pasīvā ienākuma avotus. Veic vienreizējas investīcijas orientētas uz nākotni un dari to globāli. Liec lietā savus īpašos talantus un iekšējo potenciālu, un, kā jau minēju, tev nāksies domāt!

Atrodi sev autoritātes. Uzturies bagātu cilvēku sabiedrībā, pārņem viņu pieredzi, attieksmi un ieradumus. Domā, vērtē, analizē un rīkojies. Agrāk vai vēlāk, tu kļūsi viņiem līdzīgs, un nauda uzmeklēs arī tevi.

Investē sevī. Pērc un lasi grāmatas, apmeklē seminārus, lejuplādē pamācošus video. Un pats svarīgākais – par to visu samaksā no savas kabatas, nevis iegūsti bez maksas. Šādi tu iemācīsies novērtēt saņemto lietu vērtību un izveidosi ieradumu, kas attīstīs tavu spēju pārdomāti rīkoties ar naudu.

Izveido savu personīgo izaugsmes programmu. Izveido sistēmu, kas sastāv no konkrētiem ikdienas uzdevumiem. Sistemātiska rīcība ļaus tev attīstīt savu iekšējo potenciālu un konkrētas kompetences, kas palīdzēs citādāk domāt un iziet ārpus ierastās komforta zonas. Īsta nauda rodas, darot lietas, kuras tu vēl iepriekš neesi darījis.

Veic uzkrājumus. Atliec 10% no katras plānotās peļņas un 20% no
neplānotiem ienākumiem. Parūpējies, lai tev vienmēr būtu drošības spilvens, kurš nosedz tekošos izdevumus vismaz 2 mēnešu garumā.

Liec naudai pelnīt naudu. Sadali uzkrājumus vairākās daļās un ieguldi vērtspapīros. Investē savas finanses peļņu nesošos un perspektīvos projektos tikai tajās jomās, kuras tu pats lieliski pārzini.

Izveido pēc iespējas plašāku sociālo kontaktu tīklu. Ja tev ir ko teikt, piecelies, lai tevi pamana un sniedz pasaulei kādu konkrētu pievienoto vērtību. Palīdzi citiem realizēt viņu mērķus, un citi palīdzēs realizēt tavējos. Atceries, lai saņemtu, iemācies vispirms dot.

Iemācies savu algu nopelnīt, nevis saņemt. Tās ir divas dažādas lietas. Vispirms noskaidro savu cenu darba tirgū un pamazām to paaugstini. Lai kļūtu bagāts, tev ir jāzina, cik maksā stunda tava laika, tāpēc iemācies apzināties sava laika vērtību.

Iemācies tērēt. Izveido naudas pelnīšanas un tērēšanas ieradumus. Ievies izdevumu grāmatu, kurā pamato katru tēriņu, kas lielāks par 10 eiro. Novērtē un ieliec tam atzīmi skalā no 0 līdz 10, – cik ļoti šis pirkums tev bija nepieciešams.

http://panakumi.instapage.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s