Mērķu sasniegšana

MĒRĶI

Vai zināji, ka tikai 3 – 5 % cilvēku ir precīzi definēti mērķi un ikdienas programma šo mērķu sasniegšanai?

Visus mērķus var iedalīt 3 kategorijās, jo tieši šīs ir svarīgākās vērtības, kas ietekmē ikvienu no mums.

• Ģimenes un attiecību mērķi
• Karjeras un finanšu mērķi
• Personīgās izaugsmes mērķi

Mēs visi gribam mīlēt un tikt mīlēti. Gribam strādāt darbu, kurš sagādā prieku un ir finansiāli ienesīgs, vai pareizāk sakot, gribam vairāk naudas un mazāk darba. Un vēl mēs gribam būt gudri, veseli, skaisti un tiecamies pēc apkārtējo atzinības. Tādi nu mēs esam, – tik līdzīgi savās vēlmēs un iegribās.

Kāds no pasaules gudrajiem ir teicis „Vai nu tu realizē savus mērķus, vai arī strādā pie svešu mērķu sasniegšanas.” Skarbi un patiesi. Nav noslēpums, ka mērķu sasniegšana ir precīzi definēta sistēma – noteikts algoritms, kas sastāv no secīgiem soļiem. Tādi ir noteikumi, un tie attiecas uz visiem bez izņēmuma. Ja arī tu vēlies pozitīvā veidā mainīt savu dzīvi, tad tev atliek vien izlemt un pievienoties.

Zemāk esmu uzskaitījis svarīgākos pieturas punktus:
1. Uzraksti uz papīra visas savas vēlmes un fantāzijas. Visas bez izņēmuma. Atceries – tiklīdz kaut kas ir pierakstīts, tas kļūst 10x spēcīgāks par to, kas ir galvā.
2. Sadali informāciju trīs grupās, atbilstoši to piederībai – ģimene, finanses un izaugsme.
3. Uz atsevišķas lapas izveido sarakstu ar 10 svarīgākajām atziņām no katras grupas – ar tām, kas visvairāk ietekmētu tavu dzīvi, ja tiktu sasniegtas.
4. Rūpīgi izvērtē visus 30 ierakstus un izvēlies vienu svarīgāko – vēlmi, kas visvairāk ietekmētu tavu dzīvi, ja tiktu realizēta. Atceries – galvā ir vieta tikai vienai domai vienlaicīgi!
6. Pieraksti to uz atsevišķas lapas, – precīzi, saprotami un tagadnes formā, piemēram – es pelnu 5 tūkstošus eiro mēnesī vai es sveru 72 kilogramus utt. Atceries – tikai šajā brīdī vēlme kļūst par mērķi.
7. Pēc tam godīgi atbildi uz jautājumu – kāpēc tev tas ir vajadzīgs?
8. Uzraksti un izvērtē visus apstākļus, ko šī mērķa sasniegšana no tevis prasīs un tad izlem, vai esi gatavs maksāt pilnu cenu.
9. Izvirzi laika rāmjus jeb mērķa izpildes termiņus.
10. Uzraksti visu, kas, tavuprāt, būtu jādara, lai to sasniegtu.
11. Uzraksti, kāds atbalsts tev būtu nepieciešams, un kurš varētu to sniegt.
12. Uzraksti visus apstākļus, kas varētu tevi aizkavēt.
13. Izlem, kāda būs mērķa sasniegšanas programma jeb tavas ikdienas aktivitātes šajā virzienā.
14. Izlem, kāds būs tavs pirmais solis ceļā uz mērķi.
15. Izlem, kad un cikos tu sāksi.
16. Definē kritērijus, kas liecinās, ka dodies pareizajā virzienā un arī tos, kas norādīs, ka esi sasniedzis izvirzīto mērķi.
17. Pieņem lēmumu rīkoties, uzņemies atbildību, paraksti šo dokumentu un sāc art zemi!

Nobeigumā vēl daži ieteikumi ceļamaiziei.

Tu nekad neuzzināsi, uz ko esi spējīgs, kamēr nesasniegsi savu spēju robežas. Tas būs sākums neatgriezeniskām pārmaiņām.

Tu vari strādāt ar maksimālu atdevi tikai tad, kad esi koncentrējies kam patiešām lielam un nozīmīgam. Tad, kad tev ir mērķis, kurš lielāks par tevi pašu.

Pozitīvo pārmaiņu mērķa sasniegšana aizņem apmēram 19 – 21 dienas, kas nepieciešamas, lai izveidotos jauns ieradums. Jaunās dzīves mērķis aizņems apmēram 5 – 7 gadus. Labā ziņa ir tāda, ka Visums ir tavā pusē. Tas vienmēr ir stipro, mērķtiecīgo un izlēmīgo pusē.

Vai zināji, ka labākais brīdis, lai mainītu savu dzīvi, ir tagad? Ienāc un pārliecinies pats – http://izaugsme.instapage.com/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s