Pārdošanas superzvaigzne

11705377_822462984539516_5280038064541822914_nVai zini, kā nekļūdīgi atrast nākamo pārdošanas superzvaigzni?

Sāc darbinieku atlasi ar bijušajiem sportistiem. Sāc ar tiem, kas sevi jau ir pierādījuši – izcīnījuši uzvaras un iepazinuši zaudējumus. Bijušie sportisti par 80% atbilst superpārdevēja profilam. Nav noslēpums, ka izcilam pārdošanas rezultātam ir nepieciešami 4 elementi – zināšanas, prasmes, ieradumi un attieksme. Sportistiem pēdējie divi jau ir attīstīti, viņiem atliek vien iemācīties atbildes uz biežāk uzdotajiem klientu jautājumiem un apgūt efektīvu pārdošanas skriptu jeb komunikācijas modeli.

Arī vairums manu “cīņu” biedru kopš Murjāņu Sporta Ģimnāzijas laikiem ir gājuši šo pašu ceļu un kļuvuši par uzņēmumu labākajiem pārdevējiem un struktūrvienību vadītājiem. Starp citu, sveiciens Egilam Tēbelim, Dinam Jakuškam, Vitālijam Aleksandrovam, Renāram Vavžikam uz daudziem citiem!

Tāpēc vispirms atlasi bijušos sportistus, un pēc tam izmanto, tā saucamo,- “kartupeļu” testu. Daudzi noteikti ir personīgi piedzīvojuši situāciju, kad pie dzīvokļa durvīm atskan zvans, un otrā pusē ir ir cilvēks ar kartupeļu maisu, kabeļtelevīziju vai ko tamlīdzīgu. Patiesībā, – visu cieņu! Respect! Cik daudzi to spētu? Paņemt šķietami bezcerīgu produktu un zvanīt svešiniekiem pie durvīm. Visiem pēc kārtas. Pieredze liecina, ka to var izdarīt divu kategoriju cilvēki – tie, kuram nav ko zaudēt un tie, kuriem ir milzīgas vēl nepiepildītas ambīcijas. Abos gadījumos no tā var sanākt izcils stāsts. Manuprāt, lieliska starta pozīcija topošajam superpārdevējam.

Mans ieteikums – atrodi sportistu, iedod potenciālajam kandidātam maisu un palaid viņu Purvciemā uz 2 nedēļām. Tie, kas paliks, būs īstie. Tā rūdījās tērauds.

Starp citu, nupat ir sākusies pieteikšanās divām pieprasītākajām apmācību programmām. Ieskaties!
http://izaugsme.instapage.com/
http://meistarklase.instapage.com/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s