Biznesa plāns

10547587_912037542145819_1741895063685998264_nStatistika liecina, ka vairāk nekā 60% cilvēku kaut reizi mūžā ir apsvēruši domu par sava biznesa uzsākšanu. Ja arī tev ir šāda vēlme, tad sākums tam visam ir pārdomāts un detalizēts biznesa plāns.

Izveidot biznesa plānu, nozīmē jau savlaicīgi izvērtēt svarīgākos saskarsmes punktus ceļā no idejas līdz tās realizācijai. Bizness nozīmē, ka būs kāds produkts vai pakalpojums un būs klienti, kas to iegādāsies. Vai pareizāk sakot, tu viņiem to pārdosi. Plāns ir stāsts par to, kā tas notiks – precīzi un soli pa solim. Par to, kas topošajā biznesā ir īpašs un unikāls, un kādā veidā tas uzlabos dzīvi kādai noteiktai daļai sabiedrības. Ja plāns paredz finansējuma piesaisti, tad šī dokumenta svarīgākā daļa ir pielikums, kurā ir pētījumi, pierādījumi un statistika, kas pamato projekta dzīvotspēju.

Zemāk esmu uzskaitījis svarīgākos aspektus, kuriem ir jāpievērš padziļināta uzmanība:

Potenciālie klienti un to piesaistes mehānisms
Produkta vai pakalpojuma unikālā pievienotā vērtība
Biznesa atbilstība tavām vērtībām
Darbinieku skaits un nepieciešamās kompetences
Finansējuma avots un sākotnējā investīcija
Iespējamie riski un apdraudējumi
Konkurentu analīze
Nišas izvēles pamatojums
Cenu politika un pārdošanas plāns
Plānotie izdevumi un ieņēmumi
Laiks līdz pirmajam darījumam
Laiks līdz investīciju atmaksai

Ja Tev ir vēlme sākt savu uzņēmējdarbību vai uzlabot jau esošu biznesu, tad man tev ir kāds miljons dolāru vērts padoms – atrodi problēmu, kas ir aktuāla lielai daļai sabiedrības un atrisini to cienīgā veidā.

Atceries, jebkura sekmīga biznesa pamatā ir atziņa – “Ko es varu dot citiem, nevis, kā es varu nopelnīt uz citu rēķina.” Vari nešaubīties, bizness, kas veidots klientiem – nesīs peļņu. Bizness, kas radīts tikai peļņai – lemts neveiksmei. Tāpēc nekad nesāc uzņēmējdarbību, lai nopelnītu naudu. Kļūsti pat uzņēmēju, lai nopelnītu apkārtējo cilvēku cieņu un atzinību. Un nauda sekos.

Turpinājums šeit – http://izaugsme.instapage.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s