Komunikācija sociālajos tīklos

HJLCilvēki man bieži jautā – kas to visu dara? Kā top Facebook grupas EKSPERTA LĪMEŅA PĀRDOŠANA saturs? Cik daudz laika un resursu tam ir nepieciešams?

Atbilde – to visu daru es. Saturs top procesā – vidēji izlasu 2-3 grāmatas mēnesī, veicu apmācības, braucu pa pasauli un mācos no Skolotājiem. Un visu pierakstu. Katru dienu top kopsavilkums ar vērtīgākajām atziņām, lai nākamās dienas rītā tas jau būtu pieejams grupas draugiem. Protams, tam visam ir nepieciešams laiks – vidēji 3 stundas dienā, manā gadījumā no 4:30 – 7:30.

Zemāk esmu uzskaitījis 10 svarīgākos kritērijus, kas jāievēro, lai cilvēki tev sekotu un ieteiktu to darīt arī saviem draugiem, paziņām un priekšniekiem.

1. Sniedz to, ko cilvēki vēlas. Liec sekotājiem saprast, ka tu esi tāds pats kā viņi. Cilvēkiem patīk tie, kas viņus saprot – ar līdzīgām problēmām, sapņiem un mērķiem. Tas nozīmē – pazīsti savu mērķa auditoriju. Uzzini viņu vērtības, hobijus, vājības, motīvus, problēmas un izaicinājumus. Pēc tam runā par viņiem svarīgām lietām – sniedz praktiskus padomus un piedāvā konkrētus risinājumus, kas pozitīvā veidā uzlabos viņu dzīves.

2. Esi dzīvs, autentisks un sasniedzams. Radi cilvēkiem pārliecību, ka atrodies rokas stiepiena attālumā. Ka tas, ko tu dari, ir tava sirdslieta un tu esi šeit, jo tas tev sagādā prieku. Un pacenties būt pēc iespējas oriģinālāks savās radošajās izpausmēs. Manuprāt, vēl viena lapa ar tulkotiem citātiem bez atsaucēm diez vai ir laba ideja.

3. Dari to regulāri. Izvēlies frekvenci jeb regularitāti, kādā tu uzrunāsi savu auditoriju un pēc tam pieturies pie plāna. Ja reiz sāc, tad neapstājies – radi saviem sekotājiem ieradumu un, kā es to saucu, pozitīvu atkarību.

4. Nepārdod. Atceries – cilvēkiem patīk pirkt, bet nepatīk, ka viņiem pārdod. Tiklīdz sajutīs, ka mēģini viņiem ko pārdot vai uzspiest savu viedokli, tā prom būs. Protams, ka profesionālā lapā nevar iztikt bez reklāmas, taču to ir jādara taktiski un ar mēru. Pēc manas pieredzes ne vairāk kā 10 – 15% no kopējā satura.

5. Stāsti stāstus. Cilvēkiem jau no laika gala ir patikušas pasakas – šāds formāts ļauj tajās piedalīties un izdzīvot notikumus kopā ar galvenajiem varoņiem. Izvēlies stāstus, kuri visprecīzāk uzrunā tavu mērķa auditoriju un tādus, kurus cilvēki netiešā veidā sasaista ar savām vērtībām un pasaules redzējumu. Starp citu, vērtīgākie stāsti ir apkopoti grāmatā „Korporatīvās pasakas”.

6. Izmanto humoru un izraisi cilvēkiem pozitīvas emocijas. Ja vari viņiem likt pasmaidīt, tu vari jebko! Prasmīgi izvēlēts humors sasniedz un uzrunā praktiski ikvienu.

7. Pārsteidz un provocē. Atrodi veidu, kā to izdarīt – regulāri vai laiku pa laikam ievieto kādus šokējošus pētījumus, attēlus vai neviennozīmīgus apgalvojumus. Izraisi diskusijas un izaicini uz viedokļu apmaiņu. Sauc lietas īstajos vārdos! Tas nozīmē, ka tev pašam un taviem sekotājiem nekļūs garlaicīgi.

8. Izmanto attēlus. Ne velti mēdz teikt, ka viens attēls izsaka vairāk par 1000 vārdiem. Bezmaksas Google attēli vai kāds no maksas resursiem, tas nav tik būtiski – galvenais, lai attēls runātu pats par sevi. Veiksmīga attēla izvēle ir tad, kad tev nekas nav jāpaskaidro.

9. Attīsti savu stilu un izkop valodu. Atzīšos, arī man reizēm gadās aizmirst kādu komatu vai garumzīmi. Varētu domāt, ka tas ir sīkums, taču ir milzums daudz cilvēku, kuri tā nedomā. Kļūdas liecina par tavu profesionalitāti un attieksmi pret sekotājiem. Un vēl, ikvienu prasmi var attīstīt ikviens – tajā skaitā arī komunikāciju rakstiskā veidā.

10. Izveido savu personīgo zīmolu. Kļūsti par ekspertu kādā konkrētā jomā un pierādi to ne tikai ar vārdiem, bet arī ar darbiem. Atceries – zīmolu pārdot ir daudz vieglāk vai precīzāk – tas kādā brīdī sāk pārdod pats sevi. Investē savā atpazīstamībā, un cilvēki tev sekos. Es to saucu par sniega bumbas efektu – vispirms tu vel bumbu pret kalnu un, kad esi virsotnē – palaid to vaļā. Tā ripos lejā, kļūstot aizvien lielāka un ietekmīgāka.

Tas īsumā, pārējais šeit – https://www.facebook.com/salestraining

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s