Komforta zona

11666124_498293380321576_5777501373867716039_nAtzīsti – lielākais drauds biznesā ir nevis ekonomiskā krīze vai pieaugošā konkurence, bet gan pašu radītā komforta zona. Tie, kam „viss ir kārtībā” un tie, kas „visu zina”, automātiski sevi izslēdz no potenciālo uzvarētāju saraksta. Tālāk dodas tikai tie, kas ir atvērti sadarbībai un izmanto katru jaunu iespēju.

Lai efektīvāk apgūtu jaunas zināšanas un padarītu tās par prasmēm – jāņem vērā sekojoši apstākļi:

Motīvs. Kāpēc tas tev ir vajadzīgs? Nekas nenotiks, līdz brīdim, kamēr nebūsi uz šo jautājumu atradis atbildi.

Atbildība. Kam tas ir svarīgi? Nevienam citam, izņemot tevi pašu, tas nerūp, tāpēc noslēdz ilgtermiņa vienošanos ar sevi un uzņemies par to atbildību.

Virziens. Kurā virzienā? Izvēlies virzienu, balstoties uz saviem talantiem un nākotnes mērkiem.

Mērķis. Cik tālu? Precīzi apraksti savu pūliņu gala produktu, kā arī pārliecinies, ka mērķis ir paša radīts un nāk no sirds.

Process. Ko vispirms, ko pēc tam un ko nemaz? Neviens labāk par tevi nezina ātrāko un efektīvāko veidu, kā paaugstināt tavu pievienoto vērtību.

Progress. Kā to mērīsi? Ieliec sevi rāmjos, definē kritērijus, koncentrējies uz darāmo, un laiku pa laikam pārliecinies par progresu.

Atgriezeniskā saikne. Ko par to domā citi? Atrodi kādu, kuram vari uzticēties, un kurš ir gatavs padalīties ar saviem iespaidiem par notiekošo.

Ziņkārība mudina mūs nokļūt tur, kur vēl neesam bijuši, un vienīgais veids, kā to panākt – darīt lietas citādāk, nekā iepriekš. Šī ir viena no kompetencēm, kuru darba devēji vērtē visaugstāk – tu vari nezināt, taču negribēt zināt mūsdienās ir līdzvērtīgi pašnāvībai.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s