Deleģēšana

988576_493346250816289_7301644607501702193_nStīvs Džobss ir teicis: „Es nepieņemu darbā cilvēkus un nemaksāju lielu naudu tiem, kas jautā, ko viņiem darīt, bet gan tiem, kas pasaka, ko darīt man!”

Deleģēšana ir viena no profesionāla pārdevēja un izcila vadītāja pamata kompetencēm. Tev nav jāspēj visu izdarīt pašam – novērtē savas spējas, šī brīža prasmju līmeni un koncentrējies uz procesiem ar lielāku pievienoto vērtību. Iespējams, tu esi eksperts pārdošanā vai procesu vadīšanā, taču grāmatvedība nav tava stiprā puse. Atrodi grāmatvedi un deleģē ciparu skaitīšanu. Kādu, kurš spēj konkrētos uzdevumus izdarīt ātrāk un efektīvāk.

Zināms, ka pārdevēja svarīgākais uzdevums ir būt pie klientiem, atrasties ar viņiem tiešā kontaktā un noslēgt darījumus. Kad tas ir izdarīts, tehniskās procedūras pārņem kāds cits, kurš ir eksperts datu apstrādes jautājumos. Ir pierādīts, ka visvairāk laika aizņem jebkura darba noslēdzošais posms, tāpēc izdari to par 80% no labākā iespējamā snieguma un atrodi kādu, kurš to pabeigs. Deleģē citiem pienākumus ar mazāku pievienoto vērtību. Dari tikai to, kas sniedz gandarījumu un nes peļņu. Šeit ir svarīgi nesajaukt deleģēšanu ar slinkumu un atbildības trūkumu.

Ja esi vadītājs, tad visus uzdevumus var iedalīt trīs kategorijās – operatīvie, taktiskie un stratēģiskie. Parasti tieši operatīvie ir lielākie laika zagļi un aizņem nozīmīgu daļu no vadītāja ikdienas. Tāpēc deleģē procesus, kas atkārtojas un tos, kuru paveikšanai nav nepieciešams vadītāja zīmogs. Un pats koncentrējies uz taktiskajiem un stratēģiskajiem.

Atrodi atbildes uz sekojošiem jautājumiem:

  • Kurus no ikdienas uzdevumiem ir iespējams uzticēt kādam citam komandas dalībniekam?
  • Kurus darbiniekus ir jāapmāca kādu savu ikdienas uzdevumu veikšanai?
  • Kādas konkrēti prasmes šiem darbiniekiem ir nepieciešamas?
  • Kādi trīs soļi no iepriekš minētā uzlabotu tava darba efektivitāti?

Uz tikšanos apmācībās! http://situacijas.instapage.com/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s