Biznesa procesu audits

10252003_485680998249481_2344042360392717795_nJa esi vadītājs un vēlies sakārtot uzņēmuma biznesa procesus, tad zemāk ir 10 svarīgākie jautājumi, uz kuriem tev būs jāatrod atbildes.

1. Kas ir tavi klienti? Izveido sava ideālā klienta profilu – kas ir viņa vērtības, motīvi, vecums, dzīves vieta, ieradumi un ienākumi. Atceries – jo labāk tu pazīsti savus klientus, jo vieglāk ir viņiem pārdot.

2. Kas ir tavs produkts vai pakalpojums? Izveido sava produkta vai pakalpojuma profilu – ar ko viņš ir īpašs, atšķirīgs un unikāls? Uzraksti vismaz 10 iemeslus, kāpēc, lai klienti to gribētu iegādāties no tevis.

3. Kas ir konkurentu stiprās puses? Akcents ir uz stiprajām, nevis vājajām. Atceries – tu vari apsteigt konkurentus, apsteidzot tikai viņu stiprās puses, tāpēc tev tās ir jāzina un jābūt labākam.

4. Kas ir tavi biznesa kanāli? Detalizēti apraksti, kā notiek klientu piesaiste, kādi ir galvenie pārdošanas kanāli un kā tiek organizēta preču vai informācijas plūsma līdz klientam. Tavs uzdevums ir izsekot, apzināt un novērtēt visus iespējamos saskarsmes punktus.

5. Kā tiek organizēts attiecību serviss? Padomā, kādēļ lai klienti gribētu veikt atkārtotu pirkumu un ieteikt to izdarīt arī saviem draugiem un paziņām. Kā tu izrādi rūpes par saviem klientiem pēc tam, kad viņi ir samaksājuši. Ko tev nozīmē vārds lojalitāte un ilgtermiņa attiecības?

6. Kas ir tavi darbinieki? Nav noslēpums, ka uzņēmums ir komanda, tāpēc tev ir jāzina, pēc kādiem kritērijiem viņi tiek atlasīti? Kāpēc katrs no viņiem dara to, ko dara? Kas ir viņu pienākumi un atbildība? Kāds ir katra darbinieka lietderības koeficients? Cik atbilstošas ir tavas un darbinieku kompetences konkrētu uzdevu veikšanai? Kas ir „sarkanās līnijas” jeb rīcība, kas netiek pieļauta?

7. Kas ir tavi sadarbības partneri? Kā tu zini, ka tieši šie piegādātāji, izplatītāji vai ārpakalpojumu sniedzēji ir pareizā un labākā izvēle?

8. Cik efektīvi tiek izmantoti resursi? Vai tu spēj pamatot katru no saviem izdevumiem? Kādā veidā tiek plānots laiks un veikts prioritāšu sadalījumus? Kāda ir tava CRM sistēma? Kurš ir atbildīgs par datu kvalitāti?

9. Kas ir galvenās peļņu nesošās aktivitātes? Apraksti un izvērtē svarīgākos procesus, kas nes peļņu – mārketinga un tirdzniecības veicināšanas aktivitātes. Tavs uzdevums ir saprast, kas patiešām strādā, lai pēc tam to vēl vairāk uzlabotu, kā arī attiekties no aktivitātēm, kas nenes peļņu.

10. Kas ir tava biznesa mērījumi?  Cipari nemelo, tāpēc tev ir jāievieš regulāra statistika par svarīgākajiem elementiem – klientiem, darbiniekiem un finansēm. Atceries – uzlabot var tikai to, ko var izmērīt. Tev ir jāzina, vai un kā mainās klientu plūsma, naudas aprite un darbinieku atdeve konkrētu aktivitāšu ietekmē.

Katrā no minētajiem punktiem atbildi uz sekojošiem jautājumiem – ko darīt vairāk, ko mazāk, ko sākt un ko pārtraukt. Patiesība ir tur ārā.

http://savsbizness.instapage.com/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s