4 stratēģijas

13128_466151936869054_6511685506724695031_n4 virzieni, jeb stratēģijas, kas ir jāņem vērā, lai gūtu panākumus biznesā.

Specializācija. Ko tieši tu proti labāk par citiem? Kas ir tavi talanti un stiprās puses? Tie īpašie elementi – neslīpētie dimanti, kas nav nevienam citam uz pasaules? Atrodi, pacel tos vienu pēc otra un nospodrini līdz pilnībai. Laiks, kad kāds piedāvāja visu visiem, ir beidzies vai patiesībā, šāds modelis nekad nav darbojies. Ja kāds saka, ka ir plaša profila speciālists, tas nozīmē, ka gaidāmas problēmas. Rezultāts būs Dosja – kas der visam, neder nekam. Tavs uzdevums ir kļūt par ekspertu kādā noteiktā profesijā vai šaurā tirgus nišā. Kā var zināt, ka esi eksperts? Tad, kad tev nav nepieciešama reklāma, kad jautā padomu un liek uz žurnāla vāka.

Segmentācija. Kā izvēlēties segmentu jeb tirgus nišu? Starta pozīcija ir tava specializācija – tas, ko tu vari izdarīt izcili. Pēc tam paskaties, kur ir nauda. Tad noskaidro, kāds produkts vai pakalpojums trūkst naudīgajai sabiedrības daļai, ar ko viņi nav apmierināti un tad nodrošini izcilu sniegumu – piepildi brīvo nišu maksimāli efektīvā veidā. Rūpīgi izvērtē potenciālo klientu skaitu, vērtības, ieradumus, gaidas un maksātspēju. Izanalizē konkurentu aktivitātes, cenas, sortimentu un piedāvāto servisu. Tad pārsteidz klientus ar ko īpašu. Un sāc ar attieksmi – tur ir visplašākās iespējas.

Pozicionēšana. Nav svarīgi, cik labs ir produkts vai pakalpojums, ja nezini, ko ar to iesākt. Produktam nav vērtības, ja tu nespēj to pareizi pozicionēt un pasniegt. Lai to panāktu, padari savu produktu īpašu un neatkārtojamu klientu acīs – liec viņiem par to runāt un iegādāties atkal un atkal. Nodemonstrē nepārprotamu atšķirību starp to, kas viņiem bija iepriekš un to, kā mainīsies dzīve pēc tam, kad viņi sāks lietot tavu produktu. Un atceries – cilvēki vairs nevēlas pirkt produktu, viņi vēlas emocijas un attieksmi. Ar mīlestību ceptu maizi un pārdevēju, kurš nepārdod, bet gan palīdz nopirkt.

Koncentrēšanās. Šodien to, rīt kaut ko citu? Iesaku tā nedarīt. Klienti vēlas stabilitāti un pastāvīgumu. Kādu, kas uzklausa, iedziļinās, saprot, atbalsta un atrisina viņu problēmas. Uzticamu sadarbības partneri ilgtermiņā. Atceries – kļūdas tiek piedotas, paviršības nē. Tāpēc koncentrējies uz to, ko proti vislabāk un to, kas ir svarīgi taviem klientiem – soli pa solim padari savu sniegumu neatkārtojamu. Un cilvēki to noteikti novērtēs.

Tiekamies jau 9. un 10. maijā! http://meistarklase.instapage.com/

Ir cilvēki, kuri sasniedz savus mērķus!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s