10% ieradums

10411067_439808946170020_2162121022451612107_nPirms daudziem gadiem, kad pats vēl aktīvi nodarbojos ar sportu, man bija iespēja trenēties kopā ar kādu pasaules līmeņa vieglatlētu, un reiz es viņam jautāju – „Klau, mēs visi strādājam pēc līdzīgas treniņu programmas, izpildām līdzīgus vingrinājumus, taču tev ir labāki rezultāti. Kāds ir tavu panākumu noslēpums?” Uz ko viņš atbildēja – „Kad tu un citi treniņa biedri jau ejat mājās, es vēl 15 – 20 minūtes uzkavējos stadionā, turpinu nodarbību vēl kādu brīdi. 20 minūtes šodien, 20 rīt un rezultātā es varu izdarīt vairāk un ātrāk kā pārējie.”

Šodien esmu pārliecinājies, ka šī šķietami mazsvarīgā nianse ir viens no panākumu ķēdes svarīgākajiem posmiem. Ja svaru zālē tu parasti spēj pacelt stieni desmit reizes, tad lielākais ieguvums būs no vienpadsmitās – no tās, kas padodas ar vislielāko piepūli un maksimālu gribasspēku. Jebkurā nozarē, jebkurā profesijā ieguldītas papildu pūles, papildu darbs atmaksājas ar uzviju. Strādājot pārdošanā – aizej pie diviem klientiem vairāk kā parasti. Katru dienu divi klienti vairāk nozīmē vismaz 700 papildu vizītes gada laikā. Nepilns tūkstotis neatkārtojamu iespēju kļūdīties, mācīties, stiprināt gribasspēku, nopelnīt un apsteigt konkurentus.

Celies no rītiem stundu agrāk, lasi grāmatas un pilnveido sevi, paliec darbā ilgāk kā ierasts un no tevis tiek prasīts, uzņemies papildus pienākumus. Katra jauna diena sniedz jaunas iespējas, neliels solis šodien, papildus solis rīt un pēc kāda laika šī nelielā piepūle jau būs kļuvusi par ieradumu, kas izmainīs tavu dzīvi. Psihologi uzskata, ka ir nepieciešamas 19 – 21 dienas, lai izveidotos ieradums. Šis papildus darba, jeb 10% ieradums noteiks tavu nākotni – kas un kāds būsi pēc 5 gadiem. Tev nav jāstrādā divreiz vai trīsreiz vairāk kā pārējiem, pilnīgi pietiek ar 10%, lai soli pa solim, taču neatlaidīgi un mērķtiecīgi nonāktu tuvāk savam mērķim un tālāk no konkurentiem.

Dzīvo dzīvi par desmit procentiem vairāk un atceries – nākotne ir tavās rokās un tā sākas šodien!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s