Mērķu sasniegšana

Vai zini, ar ko fantāzija atšķiras no sapņa un mērķa?

10923305_425799657570949_5004272379608141519_nFantāzija ir tikai ilūzija, kamēr sapnim un vēlmei piemīt potenciāls kļūt par mērķi. Vēlmei trūkst skaidra rīcības plāna un motivācijas, savukārt vidējais statistiskais sapnis atrodas kaut kur šeit:

Lai būtu bagāts, bez strādāšanas.
Lai būtu vesels, bez fiziskām aktivitātēm.
Lai būtu gudrs, bez mācīšanās.
Lai varētu ēst pār mēru, un nepaliktu resns.
Lai varētu mīlēt, un netiktu sāpināts.
Lai pārdošanas apmācības būtu bez maksas.

Statistika liecina, ka tikai 2 cilvēki no 10 zina, ko patiešām vēlas saņemt no dzīves, un vēl svarīgāk – ko ir gatavi ziedot, lai sapni padarītu par realitāti. Viņi saprot, ka pats svarīgākais mērķa sasniegšanai ir aktīva rīcība, un ir pieņēmuši patiesību, ka cilvēkam ar mērķi nav brīvdienu vai sliktu laika apstākļu. Visa viņu turpmākā dzīve tiek pakārtota tikai un vienīgi šim notikumam. Tāda ir mērķa cena.

Ir pierādīts, ka vairums cilvēku nesasniedz savus mērķus nevis tāpēc, ka trūktu zināšanu vai prasmju, bet gan tāpēc, ka trūkst drosmes un apņēmības sekot saviem sapņiem – viņi bēg no neveiksmēm, tā vietā, lai virzītos pretī panākumiem. Taču, bēgot no neveiksmēm, mēs uzzinām daudz vairāk par bēgšanu un neveiksmēm, un neko par panākumiem. Nav noslēpums, ka tikai lieli sapņi kļūst par lieliem mērķiem un pēc tam par lielām uzvarām.

Kā tev šķiet, par ko domāja brāļi Raiti, kad būvēja pirmo lidaparātu pasaulē? Manuprāt, es zinu. „Kāpēc tas vēl nav izdarīts? Kāpēc ne tagad? Kāpēc ne mēs?” Tiklīdz ir radusies ideja, kas liek tavām acīm mirdzēt, izveidots konkrēts rīcības plāns, termiņš un kritēriji, pēc kuriem vērtēsi savu progresu, tev ir viss nepieciešamais mērķa sasniegšanai. Atliek vien iet un to paveikt.

Svarīgākais ceļā uz mērķi ir atbilde uz jautājumu „Kāpēc tev tas ir vajadzīgs?” Kamēr vien zināsi pamatojumu savai rīcībai – tu neapmaldīties. Katru reizi, kad novirzīsies no mērķa, iegūsi jaunu pieredzi un kārtējos apstiprinājumu tam, cik ļoti tu vēlies nokļūt galapunktā.

Starp citu, ko tu šodien jau esi izdarījis, lai tiktu tuvāk savam mērķim?

https://www.facebook.com/events/1396809673953011/

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s