Pārdošana kā māksla

995092_378132442337671_7661900968779639263_nNesen kāds draugs man jautāja – „Vai pārdošana ir māksla?”. Mana pārliecība – ikviens izcils sniegums ir māksla. Ikviens darbs, kas izraisa cieņu un apbrīnu, ir māksla. Pārdošana nav izņēmums. Šeit ik dienas top kāds dizaina un mākslas produkts – attiecību un gribasspēka veidošana, klausīšanās un izpratnes attīstīšana, mērķu izvirzīšana un sasniegšana, zaudējumu rūgtuma pārvarēšana vai uzvaru svinēšana. Taču līdz tam ir jāizaug. Lai darbs taptu par mākslu, cilvēkam jābūt savā vietā un jāattīsta noteiktas kompetences un rakstura iezīmes.

Nav noslēpums, ka cilvēki pieņem lēmumus emocionāli un pēc tam atrod tiem racionālus izskaidrojumus. Tāpēc pārdošana vispirms ir radoša un emocionāla profesija, jo tieši emocijas ir atslēgas elements, kas virza pārdošanu. Tā ir profesija tikai tiem, kas mīl savu darbu, jo ilgtermiņa panākumi nav iedomājami bez godīgas un atklātas valodas. Pārdošana ir atklāto un godīgo cilvēku profesija, jo klienti mūs redz tādus, kādi esam, nevis tādus, kādi domājam, ka esam. Un mīlestība vai nemīlestība ir pārdevēja pirmais vērtējuma kritērijs – godīgums ir nākamais. Protams, arī šeit tu vari samelot, bet tikai vienreiz. Un vēlme nopelnīt uz savu klientu rēķina vai vēlme palīdzēt viņiem sasniegt mērķus ir divas dažādas lietas.

Tajā pašā laikā pārdošana ir precīzi definēts process, noteikti algoritmi, kas jāievēro un sistēma, kas nepakļaujas interpretācijām. Apmācībās es turpinu atkārtot – labākos rezultātus šajā profesijā sasniedz tie, kas iemācās domāt ne tikai par sevi, rīkoties ārpus ierastajiem rāmjiem un stereotipiem, gatavi atteikties no veciem ieradumiem, aizvietot haosu ar disciplīnu un labprātīgi ielikt sevi rāmjos.

Vai māksla var tapt iekš sistēmas? Kurā brīdī šķietami vienkāršs process kļūst par mākslu? Kas ir šie cilvēki, kas spēj ikvienu darbu padarīt par mākslu? Cik daudz cilvēki ir gatavi maksāt par izcilu mākslas darbu? Kam jānotiek, lai viņi to darītu ar gandarījumu un darītu regulāri? Vai tu patiešām to vēlies zināt?

Tad atnāc un uzzini –
http://www.ccgroup.lv/apmacibas/

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s