Kā noturēt klientus

1904223_292876837529899_1729558357_n1. Nopirktā lojalitāte. Neskaitāmas atlaižu kartes, kas mētājas galda atvilktnē, jo makā vairs nav vietas. Zīmogu krāšana vai kuponu līmēšana bukletā, ar mērķi iegūt vēl vienu pannu. Nopirkt klientu lojalitāti ir līdzīgi kā nopirkt mīlestību – it kā process tas pats, taču gandarījums minimāls.
2. Piespiedu lojalitāte. Jaunais telefons, kas sākotnējo prieku par kāroto mantu pārvērš galvas sāpēs daudzu gadu garumā ik reizi, kad jāapmaksā rēķins. Parasti šo iniciatīvu var atpazīt pēc nesalasāma teksta sīkiem burtiņiem uzņēmuma reklāmas materiālos.
3. Brīvprātīgā lojalitāte. To panāk uzņēmumi, kas tic, ka lojālu klientu nevar atrast – viņu var tikai radīt ar izcilu darba kultūru un nevainojamu attieksmi. Uzņēmumi, kas nepārdod, bet palīdz pircējiem sasniegt viņu mērķus, kur strādā darbinieki ar kopīgām vērtībām, kur produkti tiek ražoti ar mīlestību, bet klienti sadzirdēti un ievēroti.

Pirmās divas versijas ir sastopamas ik uz soļa, savukārt pēdējo ir stipri mazāk, jo daudzi vadītāji uzņēmuma kultūru veido pēc savas izpratnes par klientu servisu vai arī nav gatavi investēt laiku un resursus augstāka standarta izveidei. Kā ir, tā jādzīvo! Un tā arī dzīvojam.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s