Panākumu ieradumi

 

10505273_340686952748887_5136141258821431370_nVai esi ko dzirdējis par panākumu ieradumiem? Ir pierādīts, ka mūsu dzīve par 95% sastāv no ieradumiem, un, lai jebkura mērķtiecīgi atkārtota darbība kļūtu par ieradumu, ir nepieciešamas aptuveni 20 dienas. Angļu dzejnieks Džons Draidens ir teicis: „Vispirms mēs veidojam savus ieradumus, pēc tam ieradumi veido mūs.”

Piekritīsi, ir ieradumi, kas tevi padara labāku un tādi, kas līdzīgi enkuram velk pie zemes. Tu zini, par ko ir runa – atmest smēķēšanu, sākt sportot, lasīt grāmatas, apgūt jaunas prasmes, izpildīt solījumus, pabeigt iesākto līdz galam, celties no rītiem agrāk un tā joprojām. Nav noslēpums, ka visgrūtāk ir izdarīt tieši to, kas visvairāk ir nepieciešams. Visa pamatā ir gribasspēks un slinkums – divi ietekmīgākie spēki, kas kontrolē tavu dzīvi. Uzvar, protams, stiprākais, un tad atliek vien pieņemt skarbo patiesību – šīs dienas rezultāts ir vakardienas izvēles sekas.

Katram no mums ir ne tikai atšķirīgi ieradumi, bet arī panākumu mēraukla. Manuprāt, panākums ir tad, ja tas, kam jābūt izdarītam, ir izdarīts. Tad, kad rezultātu var objektīvi novērtēt un ir pamatots iemesls nosvinēt uzvaru. Es zinu, ka izcils sniegums vienmēr iet roku rokā ar gandarījuma sajūtu, turklāt šī sajūta vienmēr ir pagātnes formā. Ja esi maiznieks, cilvēki no tevis gaida maizes klaipiņu. Ja šoferis, tad savlaicīga nokļūšana līdz galapunktam ir tavs svarīgākais uzdevums. Cilvēki grib redzēt tava darba rezultātu, nevis dzirdēt skaistus solījumus, tāpēc sāc savu dienu ar to, ka sastādi sarakstu ar lietām, kuras tu šajā dienā pabeigsi. Nevis sāksi, nevis mēģināsi, bet pabeigsi! Izveido savu ikdienas aktivitāšu pārskatu un katras dienas beigās veic kopsavilkumu. Šāds formāts ļaus tev uzņemies atbildību par savu sniegumu un pamazām kļūs par ieradumu.

Turpini sevi izzināt un izveido vēl vienu sarakstu ar nosaukumu „Vajag, bet nedaru”, kad saraksts ir izveidots, ieliec to galda atvilktnē un aizmirsti. Vai arī sāc rīkoties. Pilnveido lietas, kas veicina izaugsmi un pārtrauc darīt to, kas tevi ierobežo. Sakārto savas domas, panāc saskaņu starp iekšējo un ārējo pasauli, izvirzi konkrētus uzdevumus katrai dienai un vienmēr atceries par vārdu – disciplīna. Tad nebūs ilgi jāgaida, līdz tavā dzīvē sāksies panākumu virkne. Tas ir līdzīgi kā nokļūt spēcīgā straumē, kas nes uz priekšu – atliek vien izbaudīt straujo ritmu un neieslīgt pašapmierinātībā, jo stiprāks tu vari kļūt tikai un vienīgi, peldot pretējā virzienā.

http://www.ccgroup.lv/jaunumi/

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s