Iedvesmas stāsti

IMG_5155Visi iespaidīgākie stāsti, kā likums, sākas ar neveiksmi, precīzāk ar daudzām neveiksmēm. Aiz katra izcila snieguma slēpjas kaunpilni zaudējumi, apkārtējo cilvēku neizprate, neierobežota ticība, nesalaužams gribasspēks, agri rīti un daudzas jo daudzas negulētas naktis. Tā top vēsture.

Henrijs Fords 16 gados pameta vecāku mājas, lai strādātu par mehāniķi, un 32 gadu vecumā radīja pats savu automobīli. Dzīves laikā Fords zaudēja visus ienākumus piecas reizes, līdz beidzot guva finansiālos panākumus un mainīja pasaules auto industriju. „Ja domā, ka tas ir iespējams, vai arī uzskati, ka to nevar izdarīt – abos gadījumos tev ir taisnība.” Šķiet, šis Henrija Forda citāts visprecīzāk raksturo viņa ceļu pretī panākumiem.

Volta Disneja talants jau kopš agras bērnības bija zīmēšana. Viņš turpināja to attīstīt, un vēlāk tika pieņemts darbā vietējā laikrakstā par mākslinieku, taču drīz vien tika no šī amata atbrīvots sakarā ar iztēles un radošu ideju trūkumu. Disneja vadītie uzņēmumi bankrotēja vairākas reizes, taču šo dzīves mācību rezultātā tika realizēti viņa dzīves svarīgākie projekti – animācijas studija un izklaides parks Disneylenda. „Tu vari to neapzināties, taču reizēm sitiens pa zobiem ir labākais, ko pasaule tev šajā brīdī var piedāvāt.” – tā pats Disnejs raksturoja savas dzīves vētīgākos brīžus.

Tomasam Edisonam bija iedzimti dzirdes traucējumi, taču vecāki pamanīja, ka zēnam no dabas ir dota ziņķāre un vēlme darīt ierastas lietas citādāk.  Lai nopelnītu iztiku, viņš bērnībā strādāja par avīžu pārdevēju, vēlāk par telegrāfa operātoru, taču, lai ko arī darītu, viņš visā saskatīja vēl neizmantotas iepējas. Edisons kļuva par visu laiku lieliskāko izgudrotāju, un līdz šai dienai zinātniekam pieder vairāk nekā 1000 dažādi patenti. Runājot par elektriskās spuldzītes izgudrošanu, viņš teica: “Es nekļūdījos. Es gluži vienkārši atradu 10 000 veidu, kas nedarbojas un vienu, kas strādā.”

Kad Džoanna Roulinga sāka rakstīt savu pirmo „Harija Potera” grāmatu, viņa bija vientuļā mamma un strādāja par oficianti. Tā pagāja 7 gadi, līdz viņas ideja par grāmatu kļuva par manuskriptu. Vairākas izdevniecības atteicās to izdot, tomēr grāmata atrada savus lasītājus. Kad „Harijs Poters” tika publicēts, Roulinga 34 gadu vecumā kļuva par vienu no pasaules pieprasītākajiem un labāk apmaksātajiem grāmatu autoriem. „Mūsu izvēles raksturo to, kas patiesībā esam. Daudz vairāk par mūsu spējām.” – uzskata rakstniece.

Stīvu Džobsu adoptēja zīdaiņa vecumā, un jau bērnībā viņš atklāja savu talantu – izjaukt un saremontēt dažādas elektroniskas ierīces. Vienaudžu sabiedrība viņam likās garlaicīga, un klasiskie sabiedrības standarti nepieņemami. Dumpinieka uzskati un nesamierināšanās ar neveiksmēm ļāvā viņam dzīvē sasniegt neiespējamo. Kopā ar domubiedriem viņš tēva garāžā izgatavoja savu pirmo datoru, kas pēcāk kļuva par pamatu ienesīgākajam uzņēmumama pasaulē – Apple Computer. Viņu izslēdza no augstskolas jau pēc pirmā semestra sakarā ar intereses trūkumu. Viņu atlaida no paša radītā uzņēmuma, taču viņš nepārstāja ticēt un iet pretī savam mērķim. „Mēs nevaram savienot punktus nākotnē, to var izdarīt, vienīgi skatoties atpakaļ, taču tev ir jātic, ka nākotnes punkti kaut kādā veidā savienosies. Sauc to par likteni, karmu vai kā citādi, taču tas noteikti notiks.” – Stīvs Džobss.

Pasaule mainās, pateicoties cilvēkiem, kas sasniedz savus mērķus. Pateicoties tiem, kam piecelšanās pēc kārtējā sāpīga klupiena ir ierasta procedūra un padošanās grūtību priekšā netiek izskatīta kā izvēle. Šādu iedvesmojošu piemēru ir daudz, un būs vēl vairāk, tāpēc pastāv lieliska iepēja, ka nākamais stāsts ir tavējais.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s