Savs bizness

marketvalueVai zini, ar ko darbs atšķiras no biznesa? Darbu tu dari šefam vai arī “aizokeāna onkulim”, kuru nekad mūžā neredzēsi. Bizness, savukārt ir darbs savā labā, vai pareizāk sakot, tas kļūst par biznesu tad, kad tu pats kļūsti par šefu, un tavā labā strādā citi. Tāda nu ir dzīves patiesība – vai nu tu pelni naudu citiem, vai citi pelna tev.

Ja esi gatavs sākt, bet nezini kas jādara, tad šeit ir miljons dolāru vērts padoms – atrodi problēmu, kas ir aktuāla lielai daļai sabiedrības un atrisini to cienīgā veidā. Viss, kas tev ir jādara – jāizrāda interese, jātur acis un ausis vaļā un jāpiedāvā cilvēkiem izcili pasniegts produkts vai pakalpojums.

Paņem pildspalvu un pieraksti – problēma + risinājums + attieksme = bizness. Turpini pierakstīt, un atzīmē vēl arī sekojošas lietas:

   • Iekšējie resursi un to vadīšana. Citiem vārdiem – tu un tava komanda. Uzņēmums ir kolektīvs projekts, tāpēc mans padoms – dari tikai to, kur pats esi ekperts un to, kas tev patiešām izdodas – pārējo deleģē kolēģiem.
   • Potenciālie klienti. Šis ir svarīgākais punkts visā sarakstā. Nav svarīgi, cik labs ir tavs produkts vai pakalpojums, ja nezini, ko ar to iesākt. Padomā, kādi cilvēki būtu gatavi pirkt, kas ir viņu vērtības, kur viņi atrodas, un pēc tam uzrunā viņus saprotamā veidā un valodā
   • Tavs produkts vai pakalpojums. Ticu, ka esi veicis tirgus izpēti, konkurentu monitoringu un esi informēts, ka tavam piedāvājumam ir jābūt atšķirīgam. Tāds pats kā visiem, tikai lētāk, nav bizness, bet gan ceļš vienā virzienā ar galapunktu – bankrots.
   • Mārketinga un pārdošanas instrumenti. Ar to palīdzību tu nokļūsi līdz saviem klientiem un klienti atradīs tevi. Pieļauju, ka iesākumā tev vajadzēs izlasīt pāris grāmatas par šo tematu, taču panākumu atslēga ir meklējama saskarsmes punktu skaitā un kvalitātē.
   • Biznesa mērījumi. Uzņēmuma statistika nav tikai līknes un cipari, tie liecina par uzņēmuma potenciālu. Izdevumi, ieņēmumi, ienākošo klientu skaits, izdarīto pirkumu daudzums, vidējā pirkuma summa, atkārtoto pirkumu skaits un darījumu frekvence – tas viss tev ir jāzina, lai saprastu, vai dodies pareizā virzienā.

Rezumējot iepriekš minēto – ja vēlies nopelnīt iztiku, atrodi darbu, ja vēlies kļūt bagāts – būs jāsāk domāt!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s