Pārdevēju kļūdas

10455166_328044407346475_4095860784902007843_nSolījumu nepildīšana. Klients to noteikti atcerēsies. Uzticība šajā biznesā nav stiepjams jēdziens, tāpēc – mazāk soli un vairāk dari.
Radošu ideju trūkums. Vai zināji, ka tava vecā labā bla bla bla pasaciņa par superīgāko produktu pasaulē jau sev visiem krīt uz nerviem? Pēdējais laiks izdomāt ko jaunu.
Ierašanās bez pieteikuma. “Te, nu es esmu!” stratēģija samazina tavas izredzes uz sekmīgu darījumu apmēram par 50%. Sazvani klientu jau iepriekšējā dienā un piesaki vizīti savlaicīgi.
Ierašanās bez sagatavošanās. Vari man ticēt, bardaks tavā portfelī ir pārāk spēcīgs signāls, lai paliktu nepamanīts. Pārliecinies, ka tev ir līdzi viss, kas nepieciešams kvalitatīvai sarunai.
Pašpārliecinātība. Tavi produkti ir nevainojami? Klientiem ir jāpērk tikai no tevis? Tu visu zini, jo strādā savā biznesā jau 7 gadus? Atklāšu tev noslēpumu, tavas rozā brilles jau sen vairs nav modē.
Nav aicinājuma uz rīcību. Pieņemsim, ka prezentācija vai saruna ir notikusi – kas tālāk? Standarta versija – „Paldies par uzmanību un uz redzēšanos!”, taču tā vietā vajadzētu būt aicinājumam uz rīcību. Klients vēlas zināt, kas viņam tagad jādara, un tev viņam to ir jāpasaka.
Zināšanu trūkums. Tev ir jāzina vairāk nekā zina klients un konkurenti. Vismaz jomā, kas attiecas uz tavu produktu un iespējām uzlabot klienta biznesu.
Agresivitāte. Konkurentu nomelnošana un darījuma panākšana par katru cenu ir ceļš vienā virzienā. Atceries – tev nemaksā par savas taisnības pierādīšanu, bet gan par noslēgtu darījumu.
Nekvalitatīva plānošana. Ielāgo – pārdošana ir sistēma, kurā haosam nav vietas. Veicamo aktivitāšu plānošana, prioritāšu sadalīšana un atskaišu rakstīšana ir vērtīgākais, kas ar tevi šajā profesijā var notikt.
Intereses un vēlmes trūkums. Vienā vārdā – attieksme. Ja tev ir vienalga par to, ko tu dari un kā izskaties, kāds gan ir iemesls klientam domāt citādi? Ko sēsi – to pļausi.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s