Ticība un pārliecība

10341588_321377021346547_739010453262751340_nReiz kāds uzņēmējs atradās uz bankrota robežas un bija parādā visai pasaulei, tajā skaitā arī radiem un draugiem. Neviens ar viņu vairs nevēlējās runāt, kā tikai parādu piedzinēji.
Tā nu viņš izmisis sēdēja parkā uz soliņa un bezcerīgi lūkojās uz garāmgājējiem. Pēkšņi blakus apsēdās kāds sirms kungs un teica – „Es redzu, ka tevi kaut kas nomāc. Vai pastāstīsi?” Uzņēmējs negribīgi, taču izstāstīja savu stāstu, un viņam par pārsteigumu jaunais paziņa teica – „Es varu tev palīdzēt!” Viņš paņēma čeku grāmatiņu, izrakstīja čeku un ielika to uzņēmējam rokās ar piebildi – „Pieņem šo naudu, tev tā ir vairāk vajadzīga! Tiekamies šeit pat pēc gada, un es zinu, ka tu varēsi man to atdot.” Pēc tam piecēlās un aizgāja. Uzņēmējs apskatīja čeku un nespēja noticēt – summa bija 500 000 dolāru, un to bija parakstījis neviens cits kā Džons Rokfellers, tobrīd viens no bagātākajiem cilvēkiem pasaulē. „Tagad es vienā mirklī varu atrisināt visas savas finansiālās problēmas.” – pārsteigts un iedvesmots par šādu negaidītu notikumu pavērsienu, nodomāja uzņēmējs. „Šķiet, ka situācija nemaz nav tik bezcerīga.” – viņš turpināja sevi uzmundrināt un ielika čeku seifā, lai liktu to lietā brīdī, kad vairs nebūs citu iespēju.
Ieguvis pārliecību un atguvis dzīvesprieku, uzņēmējs noslēdza vairākus lielus darījumus un bizness pamazām atgriezās ierastajās sliedēs. Precīzi pēc gada viņš atkal sēdēja uz soliņa un pamanīja, ka tuvojas jau pazīstamais kungs. Uzņēmējs ielika roku kabatā, lai sameklētu un atdotu čeku, taču tad negaidot pieskrēja medmāsa baltā halātā, satvēra sirmo vīru aiz elkoņa un iesaucās – „Ceru, ka viņš jūs netraucēja. Viņš regulāri aizbēg no mājām, nāk uz šo parku un visiem stāsta, ka ir Džons Rokfellers.”

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s