Nekā nedarīšana

10409391_313303625487220_1641266673951272427_nPēdējā laikā esmu novērojis kādu interesantu tendenci – nekā nedarīšana ir kļuvusi par mākslu. Biznesa vide ir pilna ar māksliniekiem – supervaroņiem un pasaku stāstniekiem. Ar tiem, kas “visu” zina un nekā nedara.

Vadītāji šobrīd saprotoi māj ar galvu, un katrs nešaubīgi atpazīst savējos. Tāpēc viens no pirmajiem jautājumiem, kas biznesa trenerim tiek uzdots pirms apmācībām – “Ko darīt ar māksliniekiem, kas izgājuši jau x apmācības, taču neko tā arī nav mainījuši ne savā domāšanā, ne rīcībā?” Mana atbilde – “Pasaku stāstniekiem jāiet strādāt citur. Pārdošanas komandā jābūt tikai divu kategoriju cilvēkiem – tiem, kas grib, un kam jau sanāk un tiem, kas grib, bet pagaidām vēl neizdodas.”

Un vēl viena lieta – vadītājs ir personīgi atbildīgs gan par komandas sastāvu, gan arī par to, kas notiek pēc apmācībām. Vai arī nenotiek. Biznesa treneris nodrošina kvalitatīvu saturu un iedod pareizos instrumentus, vadītājs būs tas, kurš ieviesīs to visu dzīvē. Tikai šādā gadījumā ir iespējamas reālas pārmaiņas un rezultātu izaugsme.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s