Kā viss sākās

esunbtLaiku pa laikam klienti man jautā – Edgar, kā tu sāki savas pārdevēja gaitas? Tad nu par visu pēc kārtas.

Pirms gadiem piecpadsmit mans kvēlākais mērķis bija aizbraukt uz visu iespēju zemi ASV. Ne tikai vienkārši aizbraukt, bet apmesties tur uz dzīvi un pašam uzmeklēt tās iespējas, par kurām visi runā. Neskatoties uz to, ka es tobrīd praktiski nemaz nerunāju angliski un naudas šādam pasākumam nebija, es sāku rīkoties. Palūdzu savam labākajam draugam uzrakstīt CV, ar vārdnīcu rokās atradu internetā puslīdz atbilstošus sludinājumus un nosūtīju vairāk nekā 200 e-pastus. Atpakaļ saņēmu kādus 10 atteikumus un vienu pozitīvu atbildi no Westgate viesnīcu ķēdes Orlando pilsētā Floridā. E – pastā bija uzaicinājums braukt strādāt par fitnesa instruktoru studentu un absolventu apmaiņas programmas ietvaros. Tālāk tekstā bija minēts konkrēts datums un laiks, kurā viņi man zvanīs, lai pārrunātu detaļas personīgi. Tik tālu es nebiju aizdomājies, jo, kā jau minēju, tad angliski nepratu ne vārda. Lai vai kā, no sava mērķa es nedomāju atkāpties, un tāpēc man atkal nācās lūgt talkā savu draugu, kurš veica darba interviju manā vietā. Viss izdevās lieliski, un vienā brīdī es sapratu – durvis ir vaļā.

Līdz aizbraukšanai bija palikuši apmēram trīs mēneši un, kā tev šķiet, ko es šajā laikā darīju? Mācījos angļu valodu tā, kā vēl nekad neko iepriekš nebiju mācījies. Pēc tam pārdevu savu pirmo sūri grūti nopelnīto automašīnu un nopirku aviobiļeti vienā virzienā. Tā es nokļuvu savā „sapņu zemē”. Atzīšos, satrauks un nobijies, taču apņēmības pilns izmantot ikvienu izdevību, ko liktenis piedāvās. Kā saproti, tad man neko nemaksāja, taču neskatoties uz to, es izbaudīju katru minūti un nepārstāju meklēt tās izdaudzinātās iespējas.

Viena no tādām bija apmācības, kas tika organizētas viesnīcas darbiniekiem, lai viņi varētu piesaistīt klientus un pārdot viesnīcas pakalpojumus. Neviena netraucēts, es regulāri ielavījos konferenču zālē, visu pierakstīju savā piezīmju kladē un pēc tam vēroju, kā viņi šīs zināšanas pielieto praksē. Pamazām es sapratu – THIS IS IT, – pārdošana ir lieta, ko vienmēr esmu vēlējies darīt.

Pēc gada atbraucu atpakaļ, sameklēju darbu farmācijas kompānijā par medicīnisko pārstāvi – pārdevu ārstiem zāles. Starp citu, ir maldīgs uzskats, ka pašam ir jābūt ārstam, lai pārdotu ārstiem vai santehniķim, lai pārdotu santehniķiem. Daudz svarīgāk par tavu iepriekšējo profesiju ir tas, cik ļoti tu vēlies šo darbu un cik daudz esi gatavs mācīties.

Trīs mēnešu laikā es kļuvu par labāko, lasi pelnošāko uzņēmuma darbinieku. Pēc pieciem gadiem kļuvu par visa uzņēmuma tirdzniecības vadītāju. Vēl pēc trijiem nodibināju savu apmācību un konsultāciju uzņēmumu SIA CCGroup.

Šo daudzo gadu laikā esmu veicis vairāk nekā 13 000 vizīšu pie klientiem, organizējis neskaitāmas apmācības un konsultācijas, un ar pārliecību varu apgalvot – panākumi sākas galvā jau labu laiku pirms tie kļūst par realitāti.

Vispirms zini, ko tu gribi, – pēc tam ej un paņem!

 

2 comments

  1. Super!!!
    Katrs sākums ir nezināmais, bet vajag rakt!
    Arī mūsu uzņēmuma sākums bija ar ērkšķiem kaisīts, bet tikai darot var sasniegt rezultātu.
    Labs raksts tiem, kuri kurn un izdomā visādas atrunas par nevarēšanu un iespējamo neizdošanos. Esiet atklāti pret sevi – ja gribi, tad vari!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s