Pareizie cilvēki

10174965_305193546298228_1997894033003513411_nIr pierādīts, ka mūsu dzīvi visvairāk ietekmē 5 cilvēki, ar kuriem ikdienā atrodamies kontaktā. Vadītāj, un tagad pieņemam, ka šie cilvēki ir tava pārdošanas komanda, kuru tu saņēmi „mantojumā” vai pats atlasīji. Jā, tie paši, kas nemitīgi sūdzas par to, ka konkurentiem ir labāki produkti un zemākas cenas, apšauba tavus lēmumus un vismaz rezi mēnesī prasa algas pielikumu. Agri vai vēlu tu pārņemsi viņu ieradumus un uzskatus, un tas būs beigu sākums.

Būsim godīgi – ir pārdevēja un ir biznesa īpašnieka mentalitāte, un katrs no tiem dzīvo savā pasaulē. Veikala īpašnieks lūdz Dievu, lai pirms tā slēgšanas ienāktu vēl kāds klients, pārdevējs – kaut tik tas tips paietu garām, jo vēl taču jāsaskaita nauda un „jānoņem” kase, bet čaļi jau gaida aiz stūra. Šīs divas pozīcijas ir nemainīgas, taču atlasot pareizos cilvēkus un efektīvi organizējot darbu, varam mazināt skaļumu un toni, kādā šie pretējie uzskati tiek pausti.

Zinu, ka daudziem uzņēmējiem galvā ir viena pastāvīga doma – varētu jau atlaist, bet kur es dabūšu vietā? Un ja nu būs vēl sliktāk? Vadītāj, kamēr tu šaubies – viņi pamazām atlaiž tevi. Katra diena, ko tavi „plānā galdiņa urbēji” pavada kontaktējot ar klientiem, tuvina tevi bankrotam. Skarba patiesība. Tāpēc vienmēr atceries par svarīgāko biznesa likumu – vienīgais iemesls darbiniekam atrasties savā vietā, ir nodrošināt uzņēmumam peļņu. Un peļņa sākas ar pareizajiem cilvēkiem pareizajās vietās.

Izdari savu izvēli atbildīgi!

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s