Bezmaksas apmācība

untitledVai esi redzējis to smaidīgo meiteni, kas tirdzniecības centrā nāk klāt un saka: „Lūdzu, šeit jums dāvana!”, un tiklīdz paņem to rokās, tā tev liek samaksāt par smaržu vai krēma iepakojumu, pretējā gadījumā „dāvana” ir jāatdod, un smaids meitenes sejā pazūd kā nebijis.
Vai vari pateikt, kad pēdējo reizi tu esi kaut ko patiešām labu un vērtīgu saņēmis bez maksas? Bez viltus un slēptiem nodomiem?

Runājot ar uzņēmējiem par darbinieku apmācībām, es nereti dzirdu šādu frāzi: „Mums nav naudas, tāpēc mani pārdevēji apmeklē tikai bezmaksas apmācības.” Pēc tam viņi man jautā: „Edgar, vai jūsu apmācības arī ir par brīvu?” Un tad es atbildu: „Hmm…Ļaujiet man padomāt….Sakiet, ko jūs no savas puses varat piedāvāt bez maksas?” Parasti viņiem nekā nav, un tad iestājas neveikla pauze. Jāatzīst, katru reizi šāds jautājums mani pārsteidz, jo tas ir kas tāds, ko es nesaprotu. Man nav skaidrs, kā šāds uzņēmums plāno apsteigt konkurentus un nodrošināt sava biznesa izaugsmi. Tā vietā, lai nopirktu kolu, popkornu un izbaudītu filmu lieliskā sabiedrībā, cilvēki ir gatavi skatīties bezmaksas reklāmas rullīšus, kopēt un paši līmēt no tiem savas filmas.

Būsim godīgi, bez maksas ir tikai sapņi, ja vēlies padarīt tos reālus – par to ir jāmaksā.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s