Efektīva plānošana

Nav noslēpums, ka viens no efektīva pārdošanas procesa stūrakmeņiem ir prasmīga laika plānošana un prioritāšu sadalījums. Zemāk ir daži praktiski padomi, kas palīdzēs tev sasniegt labākus rezultātus.

Dienas laikā uzdod sev 3 jautājumus:
1. Ja šodien man būtu jāpaveic tikai viens darbs, kurš tas būtu?
2. Vai tas, ko es daru šobrīd, ir tas, ko man vajadzētu darīt?
3. Kā es varu izmantot savu laiku pēc iespējas efektīvāk?

Saplāno un sadali visus savus veicamos darbus 4 kategorijās:

Steidzami un svarīgi. Šie darbi nav atliekami, un to realizācija ir jāsāk nekavējoties. Šo darbu veikšanas ātrums un precizitāte vistiešākā veidā ietekmē tavu profesionālo sniegumu.

Svarīgi, bet nav steidzami. Šie darbi ir tavs nākamais solis, un atceries – neatliec to veikšanu uz pēdējo brīdi, jo pretējā gadījumā būs steiga, stress un zudīs kvalitāte.

Steidzami, bet nav svarīgi. Steidzamu un mazsvarīgu darbu parasti ir visvairāk, un ļoti bieži tie uzrodas neplānoti. Tieši šie darbi arī ir biežākie „laika zagļi”. Ir pierādīts, ka cilvēkam vidēji nepieciešamas 20 – 30 minūtes, lai pēc pārtraukuma atkal spētu koncentrēties kādam konkrētam uzdevumam.

Nav steidzami un nav svarīgi. Šajā kategorijā citu starpā atrodas arī nepiepildīti sapņi un ieceres, kuru realizācija dažādu iemeslu dēļ ir atlikta. Ir vērts laiku pa laikam atgriezties pie šī saraksta un to pārskatīt, jo katra jauna diena nozīmē arī jaunas iespējas.

Saplāno, saraksti uz lapas un sadali pa kategorijām visus savus nākamā mēneša/nedēļas/dienas darbus, pēc tam saraksti tos zemāk esošajā laika plānošanas modelī. Šādā veidā tu iegūsi pārskatāmu pamatojumu savai rīcībai un spēsi labāk noteikt prioritātes.

1960053_294350530715863_1925612480_n

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s