Efektīvs sniegums

182351_594608537225065_300623271_n (2)Piekritīsi, ka jebkura izcili paveikta darba pamatā ir prasmīga laika plānošana un efektīvs resursu sadalījums. Zemāk esmu uzskaitījis dažus pārbaudītus principus, kas palīdzēs tev uzlabot savu sniegumu.
Nepārtraukta virzība.
Sasniedzot noteiktus rezultātus, darba efektivitāte krītas, jo iestājas atslābums. Pienāk brīdis, kad liekas – svarīgākais jau izdarīts, un laiks uz brīdi apstāties. Tomēr, ja vēlies sasniegt kādu lielu un paliekošu mērķi – turpini iet. Svarīgi virzīties uz priekšu, kaut lēniem solīšiem, taču nepārtraukti. Tiklīdz ir pauze, daudz grūtāk ir atkal uzsākt un sasniegt iepriekšējo līmeni.
Secība.
Ir „steidzami”, „svarīgi”, „jāizdara”, „vajadzētu izdarīt”, „kaut kad vēlāk”, „baigi negribas” un cita veida darbi. Secība, kādā tu tos veic, ietekmē efektivitāti un paveiktā darba kvalitāti. Steidzamajiem vienmēr ir priekšroka. Pēc tam uzdod sev jautājumu – kurš no veicamajiem darbiem dos lielāko ietekmi uz kopējo rezultātu, un nekavējoties ķeries tam klāt. Ņem vērā arī savu šī brīža enerģijas līmeni – ja jūti spēku pieplūdumu, dari ko lielu, svarīgu un nozīmīgu. Brīžos, kad trūkst enerģijas un motivācijas – veic mazāk svarīgus un monotonus darbus.
Sirds lieta.
Katram cilvēkam ir savi īpašie talanti, kas ļauj labāk par citiem attīstīt kādas noteiktas kompetences. Šī unikālā pievienotā vērtība izpaužas kā spēja gūt labākus rezultātus kādā profesijā vai amatā. Šim apstāklim ir milzīga ietekme uz darba efektivitāti – darīt savu sirdslietu, vai darīt to, ko dzīve piespiež. Iet uz darbu pēc gandarījuma vai iet uz darbu pēc iztikas.
Termiņš.
Mēdz teikt, ka nekas tā neuzlabo auto vadītāja prasmes, kā aiz muguras braucoša ceļu policijas ekipāža. Tieši tas pats notiek ar darba izpildi, kam ir precīzi definēts izpildes termiņš un sastādīts laika plāns. Ir pierādīts, ka šādā veidā darba efektivitāte uzlabojas vismaz 2 reizes.
20/80.
Nav šaubu, ka Pareto likums tiešā veidā ir attiecināms arī uz darba efektivitāti – 20% darba dod 80% no kopējā snieguma, un pretēji – 80% no ieguldītā darba dod tikai 20% ietekmi uz rezultātu. Tas nozīmē, ka nepieciešams precīzi saplānot veicamo darbu sarakstu, objektīvi novērtēt katra potenciālu, ietekmi uz kopējo rezultātu, sākt ar svarīgāko un  koncentrēties uz būtiskāko.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s