Pārdevēju kompetences

1234926_288257377991845_240911302_nVai vēlies kļūt izcils pārdevējs un apsteigt konkurentus? Ja reiz esi šeit, tad, visticamāk, ka vēlies. Atklāšu tev kādu likumsakarību – lai kļūtu aizvien labāks, tev ir katru dienu mērķtiecīgi jāstrādā ar sevi un jāattīstīta noteiktas kompetences. Pieredze gan liecina, ka vairums pārdevēju nemaz nezina, no kā sastāv viņa ikdiena, un ko tieši būtu nepieciešams uzlabot, lai panāktu rezultātu izaugsmi.
Ir pierādīts, ka katrā profesijā tiek izmantotas no 5 līdz 8 kompetencēm. Trīs no šīm astoņām ir kritiski svarīgas, un nosaka, vai tu gūsi panākumus. Un tagad pats galvenais – viena no šīm trijām, jeb precīzāk tā, kas ir visvājāk attīstīta, nosaka tava šī brīža snieguma robežas. Tu nevari kļūt labāks, kamēr neuzlabosi šo vājāko kompetenci. Vienkārša un saprotama aritmētika.
Zemāk attēlā ir praksē izmantojams instruments – koučinga aplis, tas palīdzēs tev labāk saprast, par ko ir runa. Kā redzi, tad visapkārt aplim ir izvietotas profesionālam pārdevējam nepieciešamākās kompetences, savukārt ar sarkanu ir iekrāsotas trīs svarīgākās. Apļa centrā vērtība ir 0 un ārmalās 10.
Izkopē šo attēlu, objektīvi novērtē un ar zīmuli atzīmē savu šī brīža sniegumu visās astoņās kompetencēs, taču īpaši rūpīgi novērtē svarīgākās, proti – komunikācijas prasmi, plānošanu un vēlmi pilnveidoties.
Tas būs detalizēts un objektīvs sākums tavai izaugsmei. Ko ar to visu darīt tālāk? Labs jautājums. Piesakies apmācībām, un tu pats atradīsi visas nepieciešamās atbildes.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s