Kā mācīties

Kā mācās pārdevēji?

iStock_000002379701MediumParasti tas notiek vairākos veidos – no savām un citu kļūdām, no neveiksmēm un no panākumiem. Pieliekot mēli pie sasaluša metāla, saskaitot savus un svešus zilumus vai spodrinot godalgas. To var darīt vērojot, vērtējot, jautājot, darot, izaicinot, izzinot, secinot un analizējot. Vēlme mācīties rodas līdz ar pirmajiem panākumiem, līdzīgi kā nopelnīt pirmo kabatas naudu – pēc tam gribas vēl un aizvien vairāk.

Lai efektīvāk apgūtu jaunas zināšanas un padarītu tās par prasmēm – jāņem vērā sekojoši apstākļi:

  • Motīvs. Kāpēc tas tev ir vajadzīgs? Nekas nenotiks, līdz brīdim, kamēr nebūsi uz šo jautājumu atradis atbildi.
  • Atbildība. Kam tas ir svarīgi? Nevienam citam, izņemot tevi pašu, tas nerūp, tāpēc noslēdz ilgtermiņa vienošanos ar sevi un uzņemies par to atbildību.
  • Virziens. Kurā virzienā? Izvēlies virzienu, balstoties uz saviem talantiem un nākotnes plāniem.
  • Mērķis. Cik tālu? Precīzi apraksti savu pūliņu gala produktu, kā arī pārliecinies, ka mērķis ir paša radīts un nāk no sirds.
  • Process. Ko vispirms, ko pēc tam un ko nemaz? Neviens labāk par tevi nezina ātrāko un efektīvāko veidu, kā paaugstināt tavu pievienoto vērtību.
  • Progress. Kā to mērīsi? Ieliec sevi rāmjos, definē kritērijus, koncentrējies uz darāmo, un laiku pa laikam pārliecinies par progresu.
  • Atgriezeniskā saikne. Ko par to domā citi? Atrodi kādu, kuram vari uzticēties, un kurš ir gatavs padalīties ar saviem iespaidiem par notiekošo.

Šī ir viena no kompetencēm, kuru darba devēji vērtē visaugstāk – tu vari nezināt, taču negribēt zināt mūsdienās ir līdzvērtīgi pašnāvībai. Un nav svarīgi, kādu ceļu tu ej pretī savam mērķim. Galvenais ir neapstāties. Turpini iet.

Neļauj savām smadzenēm sarūsēt!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s