Pārdošana kā māksla

13645334974Nesen kāds draugs man jautāja – „Vai pārdošana ir māksla?” Mana pārliecība – ikviens izcils sniegums ir māksla. Ikviens darbs, kas izraisa cieņu un apbrīnu, ir māksla. Pārdošana nav izņēmums. Šeit ik dienas top kāds dizaina un mākslas produkts – attiecību un gribasspēka veidošana, klausīšanās un izpratnes attīstīšana, mērķu izvirzīšana un sasniegšana, zaudējumu rūgtuma pārvarēšana vai uzvaru svinēšana. Taču līdz tam ir jāizaug.

Lai darbs taptu par mākslu, cilvēkam jābūt savā vietā un jāattīsta noteiktas kompetences un rakstura iezīmes. Profesionāļi piekritīs, ka cilvēki pieņem lēmumus emocionāli un pēc tam atrod tiem racionālus izskaidrojumus. Tāpēc pārdošana vispirms ir radoša, cilvēciska un emocionāla profesija, jo tieši emocijas ir atslēgas elements, kas virza pārdošanu. Tajā pašā laikā pārdošana ir precīzi definēts process, noteikti algoritmi, kas jāievēro un sistēma, kas nepakļaujas interpretācijām.

Vai māksla var tapt iekš sistēmas? Kurā brīdī process kļūst par mākslu? Kas ir šie cilvēki, kas spēj ikvienu darbu padarīt par mākslu? Šie ir jautājumi tev.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s