Kompetenču audits

Dažas atziņas pēc tikšanās ar Braienu Treisiju.

esunbtVai vari nosaukt vienu no savām kompetencēm, kuru attīstot, tu sasniegsi izcilus rezultātus?

Ikviens cilvēks ir vienas kompetences attālumā, lai dubultotu savus ienākumus, taču izcilam sniegumam ar to ir par maz. Mēs izaugam līdz to problēmu līmenim, kuras varam atrisināt. Pēc tam ir nepieciešamas citas prasmes un kompetences.

Visi cilvēki, kas guvuši panākumus, ir kļuvuši izcili kādā noteiktā jomā – līdz pilnībai attīstījuši savas stiprās puses un novērsuši trūkumus. Pētījumi liecina, ka jebkurā profesijā ir 5 – 7 kompetences, kas ir jāattīsta, taču tikai 3 no tām noteiks, vai gūsi izcilus panākumus. Turklāt vājākā no šīm trijām kompetencēm nosaka tavu šī brīža sniegumu.

Visas prasmes un kompetences ir attīstāmas, tāpēc uztaisi savu kompetenču auditu, izveido rīcības plānu un strādā ar sevi ne mazāk kā 2 stundas dienā. Un rēķinies, ka būs nepieciešami apmēram 7 gadi vai 10 000 stundas līdz kļūsi par izcilu meistaru savā jomā. Taču, ja katru dienu kļūsi labāks kaut par 1% procentu, pēc 6 mēnešiem jau būsi tālu priekšā saviem konkurentiem.

Nobeigumā miljons dolāru vērts biznesa plāns – atrodi problēmu, kas ir aktuāla lielai daļai sabiedrības un atrisini to cienīgā veidā.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s