Kāda ir tava cena?

cow_1819457b

Reiz kādā lauku fermā strādnieks vēršas pie saimnieka ar jautājumu: “Kāpēc tu man maksā tikai vienu latu dienā, bet Jānim piecus?
Saimnieks paskatās laukā pa logu un saka: “Dzirdu, ka garām brauc rati, un govīm vēl vajadzētu barību ziemai. Aizej un paskaties, vai gadījumā kaimiņš neved sienu?” Strādnieks iziet ārā, un pēc brīža ir atpakaļ – “Jā, tiešām sienu ved.” Saimnieks: “Klau, un no kurienes, vai no Mežapuķu pļavām?” Strādnieks: “Es nezinu.” Saimnieks: “Tad aizej un pajautā!” Strādnieks aiziet un ātri vien atgriežas: “Jā, siens ir no Mežapuķu pļavām.” Saimnieks: “Un kāds ir pļāvums – pirmais vai otrais?” Strādnieks: “Es nezinu.” Saimnieks: “Tad aizej un pajautā!” Strādnieks pajautā un sauc jau pa gabalu – “Pirmā pļāvuma siens.” Saimnieks: “Cik maksā?” Strādnieks: “Es nezinu.” Saimnieks: “Tad aizej un pajautā!” Strādnieks noskaidro: “Divdesmi lati” Saimnieks: “Lētāk nevar?” Strādnieks: “Es nezinu.” Saimnieks: “Tad aizej un pajautā!”
Šajā brīdī šķūnī ienāk Jānis: “Saimniek, kaimiņš nupat garām veda pirmā pļāvuma sienu no Mežapuķu pļavām. Prasīja 20 latus, bet vienojāmies par 17. Es tad nu sākšu izkraut.”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s